Bella Палто Алекса

3,640 ден

Исчисти

Опис

Елегантно долго палто во црна боја. Моделот е без ревер и продолжува во длабок преклоп. Кројот е струкиран, а палтото е украсено со по два реда копчиња, односно дворедно закопчување. Копчињата на пaлтото се со златест сјај што му даваат свечен момент на палтото.

Совршена елегантна и модерна комбинација се постигнува со блуза Алекса екру и панталони Алекса црни, додека во поделовна варијанта палтото може да се комбинира и со сукња Алекса црна.

Состав: 20% Вискоза, 75% Полиестер, 5% Еластан

Одржување: Се препорачува одржување на професионално хемиско чистење. Да се пегла на ниска температура до 100’C Да не се суши машински. Да се суши на закачалка.

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42, 44

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.