Bella Палто Алекса

4,691 ден

Исчисти

Опис

Елегантно долго палто во млечна бела боја. Моделот е без ревер и продолжува во длабок преклоп. Кројот е струкиран, а палтото е украсено со по два реда копчиња, односно дворедно закопчување. Копчињата на пaлтото се со златест сјај што му даваат свечен момент на палтото.

Совршена елегантна и модерна комбинација се постигнува со блуза Алекса сатен ипанталони Алекса, додека во поделовна варијанта палтото може да се комбинира и со сукња Алекса и блуза Алекса беж..

Состав: 50% Ацетат, 50% Полиестер.

Одржување: Се препорачува одржување на професионално хемиско чистење. Да се пегла на ниска температура до 100’C. Да не се суши машински. Да се суши на закачалка.

Дополнителни информации

Величина

36, 38, 40, 42, 44

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.