НА ПОПУСТ
ЗАШТЕДИ 20%

AURA PERFECT BASE База за шминка

Before applying makeup, you need to nourish and protect your skin. For this we recommend a perfect base with apricot kernel oil that provides additional moisture and care.

317 ден

Опис

 

Ја прави кожата мазна, свиленкаста на допир и дава мат изглед. Ги пополнува брчките, порите и другите неправилности на кожата.

Овозможува шминката да трае значително подолго на лицето.

Може да се нанесува како на лицето, исто така и на усните и очните капаци.

Во својот состав содржи масло од семки од кајсија кое дополнително ја хидрира и ја храни кожата. Исто така содржи витамини A, B1, B2, B6, B17 и E кои значително придонесуваат за одржување на еластичноста на кожата.Before applying makeup, you need to nourish and protect your skin. For this we recommend a perfect base with apricot kernel oil that provides additional moisture and care.

The Perfect Base primer contains vitamins A, B1, B2, B6, B17 and E, which help maintain elasticity of the skin and make it smooth, matte and silky to the touch. This product makes the skin look perfect as it “erases” all fine lines, pores and other imperfections from your face. Besides, the Perfect Base does not clog pores, and it will make your makeup stay on much longer.

Application tips:

Perfect Base can be applied on the face, and also on the lips and eyelids.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.