Polleo Sport CHOCO DROPS

Совршен додаток на вашите фит рецепти!

Ви претставуваме нови чоколадни капки со ниска содржина на шеќер кои ќе ги израдуваат сите љубители на благото. Со само 0,7 g шеќер на 100 g, ова уживање ќе биде вашиот совршен извор на протеини кога сте во движење. Вкусна и кремаста чоколадна капка ќе биде совршен додаток на секој рецепт, а стопена, исто така, може да се користи како намаз за здрави палачинки.

Без додадени шеќери – содржи само природни шеќери

0,7% шеќер

Содржи минимум 50% делови од какао

Произведено во ЕУ

360 ден

Опис

Состав:

Просечни хранливи вредности на:100г
Енергетска вредност2 032 kJ / 485 kcal
Масти34 g
-од кои заситени масни киселини22 g
Јаглехидрати50 g
-од кои шеќери0,7 g
-од кои полиоли38 g
Протеини6,8 g
Сол0,07 g

Состојки: Паста од какао, засладувач (малтитол), путер од какао, какао во прав со намалена масленост (12% маснотии), емулгатори (сончогледов лецитин, полиглицерол полирицинолеат), арома.

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен, млеко, соја и ореви.

Предупредување: Прекумерната потрошувачка може да има лаксативно дејство.

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.