Polleo Sport Cocoa Powder

Суперхрана која ќе ве освои  веднаш!

Какаото во прав, благодарение на хранливата вредност, се смета за една од најхранливите намирници. Какаото ја формира суровата основа за индустриско производство на чоколадо и чоколадни производи. Сепак, тоа е речиси неверојатна суперхрана само по себе. Тоа е богато со антиоксиданси и фитонутриенти и во голема мера придонесува за здрава исхрана.

Богатството на минерали придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста, електролитната рамнотежа и работата на нервниот систем, зголемување на нивото на енергија, работата на клеточната мембрана и зачувување на забите, коските и имунолошкиот систем. Какаото, исто така, го стимулира мозокот да произведува ендорфин, што доведува до релаксација и ослободување од стрес и болка. Поради сето тоа, какаото треба да се вклучи во секојдневната исхрана.

Какао во прав е одличен како самостоен пијалок во зимските денови, но може да се стави во шејк, смути, овесна каша или здрави десерти.

21% протеини

13% маснотии

Произведено во ЕУ

360 ден

Опис

Состав:

Просечни хранливи вредности на:100г
Енергетска вредност983 kJ / 253 kcal
Масти13 g
-од кои заситени масни киселини7,7 g
Јаглехидрати13 g
-од кои шеќери1,6 g
Протеини21 g
Сол0,08 g

Состојки: какао во прав со намалена масленост

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен, млеко, соја, кикирики и ореви.

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.