Polleo Sport Protein Cream Almond Crisp

Три состојки за највкусна комбинација!

Протеинскиот крем е божествено намаз од лешници и какао со парчиња бадеми. Овој протеински намаз од три омилени состојки е навистина неодолив. Се карактеризира со исклучително богат примамлив вкус и фина кремаста текстура. Изработена е од висококвалитетни состојки со протеин од сурутка Arla Protein Lacprodan® според највисоките стандарди за квалитет. Оригиналниот аминокиселински состав на концентратот и имунолошката компонента на сурутка се зачувани во производството.

Хранлива комбинација со одличен вкус!

 

450 ден

Опис

Со одличен вкус, се вклопува во здрав начин на живот. Лешниците содржат корисни моно незаситени масти и имаат висока содржина на влакна. Тие се исто така одличен извор на калциум, кој е корисен за цврсти коски и здрави заби. Покрај тоа што е богат со протеини кои ќе ве заситат, бадемите содржат триптофан – амино киселина која има релаксирачки ефект. Можете да го користите на леб за хранлив појадок, како додаток на најдобрите десерти, или едноставно на лажица како закуска.

 

Овој протеин од лешник и какао со додавање бадеми содржи 21 гр протеин од сурутка на 100 гр. Неодоливата комбинација на вкусови на лешници и бадеми ќе стане омилена комбинација за сите хранливи оброци!

Карактеристики:

  • Здрава варијанта на вашиот омилен намаз
  • Содржи лешници и парчиња бадеми
  • Без додаден шеќер
  • Одличен извор на протеини
  • Содржи 10% лешници и 21% протеини
  • Може да се користи како прв оброк наутро или здрава и вкусна закуска
  • Вегетаријански производ
  • Произведено во Е

 

Состав:

Просечни хранливи вредности на:100г
Енергетска вредност2 342 kJ / 564 kcal
Масти40 g
од кои заситени5,3 g
Јаглехидрати38 g
– од кои шеќери2,9 g
– од кои полиоли20 g
Протеини21 g
Сол0,1 g

Состојки: Сончогледово масло, протеин од сурутка Arla Protein Lacprodan® (млеко), засладувач (малтитол), млеко во прав, паста од лешник 10%, кокосов путер, шеа путер, какао во прав со намалена масленост (12% маснотии), парчиња бадем, соја лецитин , вкус на ванила.

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен и други ореви.

Предупредување: Прекумерната потрошувачка може да има лаксативно дејство.

Услови за складирање: Да се чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

Произведено во ЕУ за: Polleo Adria d.o.o., Samoborska cesta 134, 10090 Загреб, Хрватска

Земја на потекло: ЕУ.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.