PREMIUM Climate Волнена Перница

За разлика од класичната волнена перница Premium Climate волнената перница има систем кој овозможува по добра климатизација на внатрешноста на перницата.
Полнежот од 100% мерино волна не губи волумен и не колабира.
Подеднакво се шири во вашата перница.
Навлаката за перница е со патент и лесно се мие.
Волната е природен материјал кој овозможува циркулација на воздухот, ја апсорбира влагата и ја балансира температурата.

Произведено во Англија
Тежина 1кг
100% Волнен полнеж
100% Волнена навлака
100% Природен производ
1,1 кг. полнеж
Димензии 45х65x5cm
Премиум квалитет, изглед
Производот не е третиран со хемикалии и истиот има OekoTex сертификат

2,149 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.