Proseries Original Peanut Butter Smooth Путер од кикирики

450 гВисок извор на протеини и влакна

Без додадени масла, шеќери и соли

100% природно печени лешници

Лесна текстура

Одличен вкус

450 г

370 ден

На залиха

Опис

Карактеристики

  • Висок извор на протеини и влакна
  • Без додадени масла, шеќери и соли
  • 100% природно печени лешници
  • Лесна текстура
  • Одличен вкус
  • Произведен во ЕУ

Употреба:

Конзумирајте меѓу оброци или пред и после тренинг со лажица директно од пакувањето, како намаз или додаток на оброците, шејковите или смути. Доколку природно избијат природните масти од путерот само промешајте

Состав:

На100 g

Енергетска вредност

2900 kJ / 702 kcal

Масти

63 g

– од кои заситени

4,5 g

Јаглехидрати

15 g

– од кои шеќери

6 g

Влакна

8,9 g

Протеини

15 g

Сол

0,01 g

Состојки: 100% пржени лешници

Информации за алергени: Содржи лешници, може да содржи млеко, глутен, јајца, сезамови семки, школки и соја

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.