Proseries Protein Bar Red Fruits Протеински бар

35 гПротеин бар со вкус на јагода

35 г

70 ден

На залиха

Опис

PROSERIES Protein Bars се новите чоколади на Polleo Spot кои доаѓаат во чоколадна и овошна варијанта, содржат 31% протеин и имаат феноменален вкус. Произведени во ЕУ, одлични за сите на влечени на фитнес и слатки работи.

Карактеристики:

 • Содржи 31% протеин по чоколадце од 35 g
 • Одличен спортски snack или десерт
 • Со намалена концетрација на шеќери и масти
 • Феноменален вкус
 • Погодно зса вегетаријанци
 • Без аспартам

Состав:

Нутритивни вредности100 g35 g*
Енергетска вредност1384 kJ / 331 kcal484 kJ / 116 kcal
Масти11,3 g3,9 g
од кои заситени6 g2,1 g
Јаглехидрати29,9 g10,5 g
– од кои шеќери4 g1,4 g
– од кои полиоли24,4 g8,5 g
Влакна12,4 g4,3 g
Протеини31,2 g10,9 g
Сол0,72 g0,25 g

*1 чоколадце = 1 порција = 35g

Ovaj sastav odnosi se na okus Chocholate. Imajte na umu da odabirom druge opcije/okusa nutritivne vrijednosti mogu varirati.

Proseries Protein bar,  chocolate flavor Протеин бар со вкус на чоколадо Додаток во исхрана Состојки: Млечен протеин, млечна чоколада со засладувачи 20%(малтитол, путер од какао, млеко во прав, какао маса, емулгатор (соја лецитин),арома), згуснувач (полидекстроза), стабилизатор(сорбитол сируп), хидролизиран пченичен глутен, состојка за задржување на влага ( глицерол),какао маса,какао со намалена содржина на масти, сончогледово масло, сол, вкус, емулгатор (соја лецитин), засладувач ( сукралоза), боја (ликопен). Алергени: Произведено во фабрика каде се користат јајца, јаткасти производи, кикирики и сусам Начин на конзумирање: Конзумирајте 1 сервирање на ден како меѓуоброк

 PROSERIES Protein Bars се новите чоколади на Polleo Spot кои доаѓаат во чоколадна и овошна варијанта, содржат 31% протеин и имаат феноменален вкус. Произведени во ЕУ, одлични за сите на влечени на фитнес и слатки работи.

Карактеристики:

 • Содржи 31% протеин по чоколадце од 35 g
 • Одличен спортски snack или десерт
 • Со намалена концетрација на шеќери и масти
 • Феноменален вкус
 • Погодно зса вегетаријанци
 • Без аспартам

Состав:

Нутритивни вредности100 g35 g*
Енергетска вредност1384 kJ / 331 kcal484 kJ / 116 kcal
Масти11,3 g3,9 g
од кои заситени6 g2,1 g
Јаглехидрати29,9 g10,5 g
– од кои шеќери4 g1,4 g
– од кои полиоли24,4 g8,5 g
Влакна12,4 g4,3 g
Протеини31,2 g10,9 g
Сол0,72 g0,25 g

*1 чоколадце = 1 порција = 35g

Ovaj sastav odnosi se na okus Chocholate. Imajte na umu da odabirom druge opcije/okusa nutritivne vrijednosti mogu varirati.

Proseries Protein bar,  chocolate flavor Протеин бар со вкус на чоколадо и јагода Додаток во исхрана Состојки: Млечен протеин, млечна чоколада со засладувачи 20%(малтитол, путер од какао, млеко во прав, какао маса, емулгатор (соја лецитин),арома), згуснувач (полидекстроза), стабилизатор(сорбитол сируп), хидролизиран пченичен глутен, состојка за задржување на влага ( глицерол),какао маса,какао со намалена содржина на масти, сончогледово масло, сол, вкус, емулгатор (соја лецитин), засладувач ( сукралоза), боја (ликопен). Алергени: Произведено во фабрика каде се користат јајца, јаткасти производи, кикирики и сусам Начин на конзумирање: Конзумирајте 1 сервирање на ден како меѓуоброк

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.