PROTEIN SUPERFOOD CHOCOLATE Органски шејк

360 гр

Protein Superfood   е уникатен органски шејк „all in one“кој содржи комбинација на свежи алкализирачки зеленчуци, интегрално овошје и зеленчук и 20 грама протеини добиени од растенија.

360 гр

2,480 ден

Опис

Protein Superfood, Chocolate, 360 g

Protein Superfood   е уникатен органски шејк „all in one“кој содржи комбинација на свежи алкализирачки зеленчуци, интегрално овошје и зеленчук и 20 грама протеини добиени од растенија.

Покрај одличниот чоколаден вкус и текстурата, протеинот Protein Superfood , исто така, ги испорачува сите хранливи материи што му се потребни на вашето тело, со неверојатни вкусови кои едноставно ќе ги обожавате секој ден.

карактеристики:

Диетален шејк

20 g протеини

Протеините придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса

Без глутен

Погоден за вегани

Без ГМО

Нема додадени шеќери

Содржи дневна хранлива вредност на зеленчукот

Употреба:

Измешајте 1 лажичка (36 g) на ден со 350 ml вода или растителен пијалок, измешајте со други состојки или додајте во омилениот рецепт за овес.

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена за оброк  или замена за балансирана диета.

Состојки:

Состојки во препорачана дневна доза:100гр8гр
Енергетска вредност
1 632 kJ / 390 kcal
588 kJ / 140 kcal
Масти0,8гр2,9гр
Од кои заситени масни киселини3,0гр1,1гр
Јаглехидрати9гр3,2гр
Ок кои шеќери0гр0 гр
Влакна8,0 гр2,9гр
Белковини56 гр20 гр
Сол2,1гр0,7гр

Вкус: Чоколадо
Состојки: Протеинска мешавина [грашок протеин ° (Pisum sativum, семе), протеин од коноп ° (Cannabis sativa, семе), chia ° (Salvia hispanica, семе), quinoa ° (Chenopodium quinoa, семе) [], зелена трева (Triticum estivum, лист), луцерка ° (Medicago sativa, лист), јачмен трева ° (Hordeum vulgare, лист), спанаќ ° (Spinacia oleracea, цели растенија), спирулина ° (Arthrospira platensis, цели алги), chlorella ° (Хлорела вулгарис, цели алги; скршен cellид на клетки), брокула ° (Brassica oleracea, овошје)], природен вкус (арома °, природна арома), какао во прав ° (Теоброма какао, семе), згуснувач (ксантан гума), засладувач (стевиол гликозиди °), натриум хлорид, мешавина од овошје-зеленчук [акаи ° (Euterpe oleracea, овошје), банана ° (Musa paradisiaca, овошје), репка ° (Бета вулгарис, корен), морков ° ° (Daucus carota, root), goji ° ( Ликиум варвариум, овошје), ананас ° (ананас комос, овошје), сладок компир ° (Ипомоа батати, гемо lj), малина ° (Rubus idaeus, овошје), шипинка ° (Rosa canina, овошје)]. ° Органско земјоделство.

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена за оброк или замена за балансирана диета. Да се ​​чува подалеку од мали деца. Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат. Не се препорачува за бремени жени, жени кои дојат и деца.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од директна сончева светлина на температури до 25 ° C.

Производител: Amazing Grass, 230 Newport Center Dr., Suite 300, Newport Beach, CA 92660, САД

Земја на потекло: САД

пакување:

360 г.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.