REVOLUTION CLEAN Органски спреј за чистење на кујни од чајно дрво

500 мл

371 ден

Опис

Супер органски спреј кој содржи масло од чајно дрво во својот состав, кое е јак природен антисептик. Перфектно се справува со флеки и мрсни наслаги, како и со непријатните мириси, кои можат да се најдат во кујната. Немате апсолутно никаква потреба од користење на агресивни хемикалии, за да имате перфектно чист дом! Сосема безбедно средство и за чистење на местата за готвење и приготвување.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на посакуваните делови и површини од кујната. Оставете го средството да делува 2-3 минути, потоа темелно исплакнете со поинтензивно триење на валканите делови.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, POTASSIUM COCOATE, COCO-GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, D-LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.