НА ПОПУСТ

SAMSUNG Galaxy A32 SM

SM-A325FZBGEUC

  • Infinity-V екран од 6.5″
  • Напредна четирикратна камера
  • Вклучува широк агол од 123°/ 5MP Macro леќи/ Длабочинска камера
  • Долготрајна батерија од 5000mAh

128GB

Боја сина

2 години гаранција

15,999 ден

Опис

Генијален екран, непречено лизгање

Твоите очи ќе уживаат со живописните детали со FHD+ Super AMOLED дисплејот, којшто достигнува 800 нити¹ за јасност дури и на силна дневна светлина. Eye Comfort Shield² ја намалува сината светлина, а карактеристиката за навистина фино лизгање Real Smooth прави глетката да биде фина, без разлика дали играш или лизгаш. Сè за пространиот 6,4-инчен Infinity-O дисплеј.

Минималистички дизајн за впечатлив стил

Почувствувај го елегантниот дизајн со благо заоблени рабови на неверојатниот Galaxy A32. Со препознатливиот дизајн на камера и сјајниот финиш на задниот дел, овој телефон не само што се истакнува — туку и поставува нов стандард. Избери од четири впечатливи бои: сина и виолетова.

Генијална камера, фати го секој детаљ

Камерата со повеќе објективи на Galaxy A32 ги носи сликите на следното ниво. Премини на ултрависока резолуција со главната камера од 64 MP за фотографирање на јасни, чисти фотографии во текот на денот. Прошири го аголот на гледање со широкоаголната камера. Приспособи го фокусот со Depth Camera или доближи се до деталите со Macro Camera.

Ултраширока камера за ултраважни моменти

Слично како човечкото око, ултрашироката камера од 8 MP го гледа светот под агол од 123 степени, додавајќи повеќе перспектива на сè што снимаш.

Генијална батерија, трае два дена¹

Батеријата од 5.000 mAh (типична)² ти дава повеќе време да го правиш она што го сакаш — стриминг, споделување, гејминг и многу повеќе. Управувањето овозможено со AI детектира и приспособува според твоите навики на користење за батеријата да трае подолго. А со адаптивното брзо полнење од 15 W, Galaxy A32 брзо ја надополнува батеријата.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.