SCHUSTER LEATHER BALLET FLATS ANIMAL PRINT ЧЕВЛИSCHUSTER LEATHER BALLET FLATS ANIMAL PRINT

100% кожа

велур кожа

Кожна постава

Произведено во Македонија

  • 100% leather
  • Made in Macedonia

2,583 ден

Исчисти

Опис

Грижа :

  1. За да ја отстраните нечистотијата, нежно избришете ја со сува крпа за да ги отстраните сите исушени нечистотии и прашина.
  2. Оставете кожата да се исуши природно, далеку од директна сончева светлина и директни извори на топлина што може да ја исуши кожата. Користете крем-лак што одговара на бојата на чевлите.
  3. Избегнувајте течни лакови за чевли и силиконски спрејови.

Care

  1. To remove dirt, wipe gently with a dry cloth to remove any dried-on dirt and dust. Allow leather to dry naturally, away from direct sunlight and direct heat sources that can dry out the leather.
  2. Use a cream polish that matches the shoe color.
  3. Avoid liquid shoe polishes and silicone sprays.

Дополнителни информации

Големина на чевли

36, 37, 38, 39, 40, 41

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.