SCHUSTER SQUARE TOE LEATHER BOOTS ЧИЗМИSCHUSTER SQUARE TOE LEATHER BOOTS

100% кожа

кафеаво велур / кожа

Произведено во Македонија

  • 100% leather
  • Made in Macedonia

5,658 ден

Исчисти

Опис

Грижа

  1. За да ја отстраните нечистотијата, нежно избришете ја со сува крпа за да ги отстраните сите исушени нечистотии и прашина.
  2. Оставете кожата да се исуши природно, далеку од директна сончева светлина и директни извори на топлина што може да ја исуши кожата. Користете крем-лак што одговара на бојата на чевлите.
  3. Избегнувајте течни лакови за чевли и спрејови за силикони.

Care

  1. To remove dirt, wipe gently with a dry cloth to remove any dried-on dirt and dust. Allow leather to dry naturally, away from direct sunlight and direct heat sources that can dry out the leather.
  2. Use a cream polish that matches the shoe color.
  3. Avoid liquid shoe polishes and silicone sprays.

Дополнителни информации

Големина на чевли

, , , , , ,

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.