S’Helena Friulano Bianco бело вино

Автохтона и најпопуларна бела сорта од регионот Фриули со привлечен насочен мирис на зрела кајсија, печен ананас, бадемов цвет и дискретна ванила. Средно тело со кремаста текстура следена од овошно-цветни вкусови и пријатна разиграна киселина која внесува комплексност и долготрајност во послевкусот.

1,225 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.