SIBERIAN STAG POWER ШАМПОН ЗА ПРОТИВ ПРВУТ ЗА МАЖИ

250мл

ПРОТИВ ПРВУТ • ХРАНЕЊЕ
ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ БОР • ЕКСТРАКТ ОД СМРЕКА • ЕКСТРАКТ ОД ДИВ КОСТЕН

355 ден

Опис

Овој шампон за против првут е направен за мажи кои се силни, храбри и самоуверени!

Содржисибирски бор, уникатна состојка со повеќе од 90 различни биоактивни компоненти, амно-киселини и микроелементи. Бидејќи е и стимулант за раст на коса, исто така ефективно ги храни и корените на косата. Поради антисептичните дејства – екстрактот од органска арктичка смрека и сибирскиот мов помагаат да се отстрани првутот и да се спречи појава на повторно перутење. Исто така ја регулираат активноста на себумот и ја одржуваат косата долготрајно чиста. Шампонот против перут е одличен природен лек кој ја хидрира и храни косата, правејќи ја посилна и поздрава.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го шампонот на мокра коса, масирајте до појава на пена и исплакнете темелно со чиста, топла вода. Повторете доколку е потребно.

СОСТОЈКИ (INCI):AQUA, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PINEAMIDOPROPYL BETAINEPS, HIPPOPHAE RHAMNOIDESAMIDOPROPYL BETAINEʰ , GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, VELVET EXTRACT, JUNIPERUS COMMUNIS FRUIT EXTRACT*, AESCULUC HIPPOCASTANUM (HORSE CHESTNUT) LEAF EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT*, TAR OIL, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ , PICEA OBOVATA NEEDLE EXTRACTʷʰ , AGROSTIS SIBIRICA EXTRACTʷʰ , NEPETA SIBIRICA EXTRACTʷʰ , PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTʷʰ , LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACTʷʰ , CREPIS SIBIRICA EXTRACTʷʰ , PIROCTONE OLAMINE, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 19140.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.