SIMPLE & CLEAN Гел за чистење на тоалети од масло од шишарка

750 мл

385 ден

Опис

Еко гел за чистење на тоалети со органско масло од шишарка, кој е уникатен еколошки чистач. Боровото масло ги неутрализира агресивните бактерии, го спречува нивниот развој и ги потиснува непријатните миризби. Ова шише е специјално обликувано за чистење на тешко достапни места. Немате апсолутно никаква потреба од користење на агресивни хемикалии, за да имате перфектно чист дом!

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од гелот по страните од шољата, оставете го да делува 2-3 минути, а потоа темелно исплакнете!

ВАЖНО: Да се користат заштитни ракавици при користење на средството. Поради можноста од иритации, да се избегнува контакт со очите и лицето! Доколку дојде во контакт со очи, плакнете ги очите со млака вода неколку минути.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA PURIFICATA, ORTHOPHOSPHORIC ACID, DECYL GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, CITRIC ACID, SODIUM CHLORIDE, PERFUME, MARIS SAL, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, ARTEMISIA VULGARIS EXTRACT, CI 42051, CI 19140, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.