Siora Лосион за тело Strawberry De La Crème 250 ml

Твојот природен лосион за тело! Еден од најдобро познатите бенефиции од овесот за кожата е тоа да ја хидрира и нахрани сувата кожа, давајќи и инстантно потхранување, помагајќи при чешањето, лупењето и чувството на “стегната кожа”. Нашиот лосион освен што мириса како десерт од јагода, збогатен е со пантенол и уреа за регенериран изглед на кожата. Притоа е со лесна структура и текстура и веднаш се впива во кoжата.

Користете неколку шприцови и масирајте ги по целата кожа. Погоден е за секојдневна употреба, за секој тип на кожа.

Состојки: Water, Aloe Juice, Urea, Glyceryl Stearate Citrate, Hamamelis extract, Propanediol 1.3, Jojoba oil, Coconut oil, Apricot oil, Wheat Germ Oil, Cetyl alcohol, Sorbitan Oleat, D-panthenol 99,5%, Squalane, Colloid oatmeal, Pullulan, Allantoin, Urea, Triglyceride Caprylic/Capric, Potassium Sorbate, Benzylalcohol, Vitamin E, Wheat Protein, Coco-caprylate/caprate, Stearic acid, Fragrance, Mica

Органски производ без парабени, силикони, сулфати, вештачки конзерванси

790 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.