SIXTH SENSE Crystal Clear Skin СЕТ Мицеларна вода+Серум за длабинска хидратација

Сетот Crystal Clear Skin на SIXTH SENSE е наменет за нега на сите типови на кожа. Сетот се состои од три производи: природна ферментирана мицеларна вода 250 мл, природен ферментиран серум за лице 30 мл и крем против стареење и брчки за под очи 5мл.

  • Природниот серум 3 во 1 збогатен со напреден пробиотик ја дополнува на вашата кожа природната микробиолошка разновидност и помага да се создаде идеален микробиом за да го забават процесот на стареење. Овој лесен и негувачки серум ја зголемува влажноста на кожата. Кожата ќе се чувствува мека, освежена и хидрирана.
  • Природната ферментирана мицеларна вода 3 во 1 ефикасно ја чисти и освежува кожата, веднаш ги отстранува шминката, нечистотијата и вишокот на себум без да ги шири на лицето. Зајакната со пробиотици за зачувување на влажноста и подмладување на кожата, оваа хранлива формула ја прави кожата чиста и освежена. Освен што ја навлажнува, чува и заштитува кожата, ја чини мека и свиленкаста.
  • Кремот за околу очи против стареење и брчки содржи Ретинол кој може да помогне во зголемување на влажноста на кожата, а во исто време го ревитализира надворешниот слој на кожата, за да изгледа и се чувствува помека и помазна. Природната и хранлива формула е подготвена да и помогне и да ја заштити кожата, како и да ги намали брчките.

 

  • Производите во сетот не содржат парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени.

750 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.