SIXTH SENSE Крема против стареење и брчки

Кремата против стареење и брчки содржи Ретинол кој може да помогне во зголемување на влажноста на кожата, а во исто време го ревитализира надворешниот слој на кожата, за да изгледа и се чувствува помека и помазна. Природната и хранлива формула е подготвена да и помогне и да ја заштити кожата, како и да ги намали брчките. Оваа крема помага во борбата против знаците на стареење на кожата со видливо намалување на појавата на брчките и помага да се зголеми цврстината на кожата.

Природниот ,, еликсир на младоста”е создаден од комбинација на внимателно одбрани активни компоненти кои овозможуваат хидратација, регенерација и спречување на појавување на брчки: ретинол, сончогледово масло, јојоба, маслиново масло, соја масло, витамин Ц, витамин Е и Д- пантенол.

  • Кремата не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Количина: 40 мл

Рок на употреба: 12 месеци од датата на производство втисната на амбалажата

670 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.