SIXTH SENSE Крема против стрии

Крема против стрии е крема за навлажнување на кожата која содржи органски масла и витамини кои помагаат во намалувањето и исчезнувањето на стриите од бременоста, исто така стари или нови лузни. Оваа крема ја подобрува еластичноста на кожата и превенира во појавата на стриите. Природниот состав од токоферол и антиоксидантското дејство на витаминскиот состав од витамините А, Б1, Б2, Б3, Б6 и Д-пантенол помага вo намалување и отстранување на стриите предизвикани од бременост , доење, oбесивност, диети и сува кожа. Производот содржи исклучиво природни состојки.

  • Кремата не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Количина: 40 мл

Рок на употреба: 12 месеци од датата на производство втисната на амбалажата

670 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.