SIXTH SENSE Крема за комбинирана кожа

Дневата крема за комбинирана кожа е специјално направена со природни состојки кои се од витално значење за здравата кожа, како што се сончогледово масло, масло од невен, јојоба, масло од семки од грозје, витамин Е, quillaja saponaria extract и aлое вера.Оваа уникатна комбинација на природни состојки брзо делува на неколку начини да се спротивстави на формирањето на акни, таа може да ги разгради наслагите на себум и да помогне да се отстрани блокадата во порите. Кремата дејствува анти-воспалително и ја смирува воспалената кожа. Дневната крема за комбинирана кожа ја зголемува влажноста и мазноста на кожата, значително го намалува себумот на кожата и е направена да го минимизира ризикот од алергиска реакција.

  • Кремата не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Количина: 40 мл

Рок на употреба: 36 месеци од датата на производство втисната на амбалажата

670 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.