SIXTH SENSE Крема за масна кожа

Дневата крема за мрсна кожа е специјално направена со природни состојки кои се од витално значење за здравата кожа, како што се рицинусово масло, сончогледово масло, масло од семки од грозје, јојоба, витамин Е, Алое вера. Оваа уникатна комбинација на природни состојки брзо делува на неколку начини да се спротивстави на формирањето на акни, таа може да ги разгради наслагите на себум и да помогне се отстрани блокадата во порите. Кремата дејствува анти-воспалително и ја смирува воспалената кожа. Дневната крема за масна кожа ја зголемува влажноста и мазноста на кожата, значително го намалува себумот на кожата и во целост интензитетот на акните. Кремата е направена да го минимизира ризикот од алергиска реакција и има антибактериско дејство.

  • Кремата не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Количина: 40 мл

Рок на употреба: 36 месеци од датата на производство втисната на амбалажата

670 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.