SIXTH SENSE Крема за сува и нормална кожа

Дневената крема за нормална и сува кожа е збогатена со природни состојки кои се од витално значење за здравата кожа, како што се бадемово масло, маслиново масло, невеново масло, сончогледово масло, алантоин, витамини и 5% уреа за измазнување на сувите делови. Оваа уникатна комбинација од природни состојки брзо ги враќа природните нивоа на влажност на кожата и дава помазна и посјајна кожа. Дневната крема за нормална и сува кожа ја храни кожата и дава свилена мекост, совршена влажност и го намалува ризикот од алергиски реакции.

  • Кремата не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Количина: 40 мл

Рок на употреба:12 месеци од датата на производство втисната на амбалажата.

670 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.