SIXTH SENSE Лосион за интима

SIXTH SENSE  делотворниот лосион за интимна нега за мажи и жени се користи за секојдневна нега и хигиена на интимната зона. Ги смирува иритациите и штити од инфекции, ја одржува природната микрофлора и ниво на киселост на интимната зона. Нежната формула збогатена со пробиотик, камилица, млечна киселина, д- пантенол и алантоин ја одржува ph вредноста, ги неутрализира слободните радикали и го намалува чувството на непријатност. SIXTH SENSE лосионот за интимна нега со пробиотик води грижа за интимното здравје, особено кај инфекции на гениталиите предизвикани од ХПВ. Нежната пена ја измива и омекнува кожата и и дава чувство на свежина во текот на денот.

  • Лосионот не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Количина: 250 мл

Рок на употреба:24 месеци од датата на производство втисната на амбалажата

550 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.