SIXTH SENSE Ноќен крем за избелување

Ноќната крема за избелување е составена од специјално подготвена формула со природни состојки кои се од витално значење за здрава кожа, како што се сончогледово масло, масло од семки од грозје, јојоба, витамин Е, aлое вера и хидрокинон. Оваа уникатна комбинација на природни состојки придонесува во неколку начини – за осветлување и избелување на кожата. Кремата за избелување е подготвена со цел природно да се осветли кожата, оставајќи ја вашата кожа со свеж изглед. Ова крема за избелување е дизајнирана да и помогне на кожата да ги елиминира кафените дамки. Кремата за белеење не само што ја намалува пигментацијата на кожата, но, исто така, ја хидрира, штити и негува кожата.

  • Кремата не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Количина: 40 мл

Рок на употреба: 36 месеци од датата на производство втисната на амбалажата

760 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.