SIXTH SENSE Серум за длабинска хидратација

Crystal Clear Skin на SIXTH SENSE природниот серум 3 во 1 збогатен со напреден пробиотик, ја дополнува на Вашата кожа природната микробиолошка разновидност и помага да се создаде идеален микробиом за да се забави процесот на стареење. Серумот Crystal clear skin е мултифункционален серум за лице формулиран за да ги намали првите знаци на стареење и дава избалансиран тен . Кожата ќе се чувствува мека, освежена и хидрирана. Направен од природни состојки, овој серум содржи пробиотик, рузмарин, камилица, невен, зелен чај и витамини Ц, Д и Е за да даде совршен, и здрав изглед на кожата. Пробиотиците имаат ефикасно антифламаторно делување, што помага во смирување на црвенилото, иритацијата и разните состојби на кожата, како акни, розацеа и сува кожа. Овој серум дава третман на кожата кој обезбедува оптимална хидратација и природен сјај.

  • Серумот не содржи парабени, бои, сулфати, фталати, силикони, парфеми, парафини, глутени .

Количина: 30 мл

Рок на употреба:12 месеци од датата на производство втисната на амбалажата

500 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.