SkinDivision 100% PURE АНТИОКСИДАНТНО МАСЛО ОД МАРУЛА

Негувајте ја вашата кожа со нашето чудотворно, 100% чисто, ладно-цедено масло од марула, од недопрената природа во Намибија. Ова разноврсно, луксузно масло може да се користи на коса и кожа – и еднакво го сакаме и за двете. Богато со незаситена олеична киселина која е Омега 9 масна киселина која пенетрира многу подлабоко во кожата од други навлажнувачи. Резултатот е поинтензивна, долготрајна хидратација. Маслото од марула е исто така богато со антиоксиданти кои заштитуваат, делуваат против стареење и се одличен извор на Ц витамин кој е состојка – централа, која помага во заштитата од околинските стресори, затегнува и зацврстува, исто така осветлувајќи ја кожата. Овој производ е совршен за секој кој бара измазнување на фини линии и брчки, смирување на мозолки и сензитивна кожа, или се бори со ронливост на кожата.

1,595 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете неколку капки дневно или по потреба на целото лице, или регија на која и е потребна интензивна хидратација без мрсен траг. За лице, користете по вашиот омилен SkinDivision booster и пред крема за хидратација. Исто така добро функционира како регенератор за ревитализација на сува, оштетена коса.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.