SkinDivision 100% PURE ХИДРАТАНТНО МАСЛО ОД СКВАЛАН

Скваланот е бестежинско, мега-хидратантно масло со високи перформанси, кое непосредно хидрира, истовремено задржувајќи ја есенцијалната влажност. Има високи омекнувачки својства, е неверојатен хидратант и може да спречи тековна загуба на хидратација која ја нарушува дермалната еластичност. Скваланот исто така намалува фини линии и брчки, го подобрува еластицитетот, смирува иритации и ја остава кожата неверојатно мека. Може да се нанесува и на коса за да ја зголеми заштитата од топлина, да додаде сјај и да ја намали појавата на искршени врвови. Иако многу популарни производи со сквалан се направени од масло од црн дроб од ајкула, нашиот е одржливо добиен од маслинки, па е 100% вегански и cruelty free. Се апсорбира брзо без да остави масно чувство потоа.

1,450 ден

Опис

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете неколку капки дневно, или по потреба на целото лице, или на кое место и да му е потребна зголемена влажност без мрсни траги. За лице, користете по вашиот омилен SkinDivision booster и пред крема за хидратација. Исто така може да се нанесе и на коса за да се зголеми заштитата од топлина, да се додаде сјај и да се намали кршењето на врвовите.

СОСТОЈКИ : SQUALANE (OLIVE DERIVED).

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.