SkinDivision CREAMY DREAM ХРАНЛИВА МАСКА ЗА ЛИЦЕ

Оваа маска ги носи корисните придобивки на монои маслото.

Ова уникатно масло со потекло од островот Тахити е мешавина од две природни состојки: кокосово масло и цвет од тиаре. Монои маслото е неверојатна супер храна, полна со масни киселини и заштитни антиоксиданти како витамин Е и ферулична киселина, длабински храни, измазнува и ја регенерира кожата, дополнително снабдувајќи ја маската со одличен тропски мирис. Бабасу масло, рицинусово масло, шеа путер, кватернизиран мед и хиалуронска киселина кои длабински нурнуваат под површината за да видливо ја исполната кожата со хидратација, помагајќи да се измазни изгледот на фини линии и да се врати еластицитетот. Алантоинот и сокот од алое вера се смирувачки агенси.

 

1,450 ден

Опис

МОНОИ МАСЛО ОД ТАХИТИ: Монои маслото е егзотично масло за убавина направено со потопување на листови од цвет од тиаре во кокосово масло. Цветот има неверојатно тропски мирис и ја смирува сензитивната кожа. Кокосовото масло ја храни кожата и лесно се апсорбира што го прави совршена состојка за козметички производи. Монои маслото е богато со метил салицилат кој ја смирува кожата.
ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА:Природно се наоѓа во кожата и е моќен хидратант кој делува како магнет за влажност. Може да задржи вода 1000х повеќе од сопствената тежина – навистина импресивно!
КВАТЕРНИЗИРАН МЕД: Ова е природна, активна состојка која е направена од чист мед. Оваа регенерирачка состојка има одлични способности да врзува влажност.
БАБАСУ МАСЛО: Бабасу е лесно омекнувачко масло особено за сува кожа. Лесно се апсорбира во кожата, правејќи ја мека и мазна.
АЛАНТОИН: Алантоинот е добро познат по своите смирувачки и заздравувачки својства. Исто така помага да се отстрани надворешниот слој на епидермисот и поттикнува создавање на здраво ткиво.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста, сува кожа на лицето, избегнувајќи го околуочниот предел. Опуштете се 20 минути. Отстранете со топла вода или крпа. Користете 2-3 пати неделно, или онолку колку што имате потреба.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.