SkinDivision DR. BALM СМИРУВАЧКА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО

Dr. Balm е интензивно хидрирачки и смирувачки, повеќенаменски спасител и балсам за усни кој можете да го носите со себе каде и да одите. Дизајниран да ја премачка кожата и да создаде смирувачка бариера која ќе ја задржи влажноста. Богатата формула содржи мешавина од масло од алое вера, бисаболол, екстракт од невен, екстракт од арника, путер од семе од манго и витамин Е која ветува мекост, хранливост, смирување на иритации и минорни кожни абразии и заштита од дехидратација и слободни радикали.

1,610 ден

Опис

ПУТЕР ОД МАНГО: Мангото не само што го храни телото внатрешно, туку обезбедуваат слатки задоволства и за кожата. Ова вклучува хдратација, витамини А, Ц и Е, кои делуваат во борбата со слободните радикали. Има омекнувачки, смирувачки, хидрирачки својства, помага во борбата со сува кожа, егзема и дерматитис и ефективно делува во намалувањето на фини линии и брчки.
ЕКСТРАКТ ОД АЛОЕ: античките египјани растението алое вера го нарекувале растение на безсмртноста и јасно е зошто. Алое вера растението е одлично во третирање на иритирана состојба на кожата како егзема и тешки изгореници од сонце. Помеѓу многуте други својства, растението алое вера ја навлажнува кожата обезбедувајќи длабинска хидратација.
БИСАБОЛОЛ: Екстремно мулти-функционална, заздравувачка и заштитна состојка добиена од камилица. Делува како анти-иритант, стимулира и ги поттикнува заздравувачките процеси, го подобрува изгледот на оштетена кожа, помага да се врати еластицитетот и спречува знаци на стареење со антиоксидантните придобивки.
ЕКСТРАКТ ОД АРНИКА: Убав жолт цвет кој живее во планините. Со векови се користел во природната медицина. Активните состојки во него му даваат на растението анти-воспалителни својства – тие се хеленалин, антиоксиданти, флавоноиди и каротеноиди.
ЕКСТРАКТ ОД НЕВЕН: Богат со фитостероли и активни состојки, има анти-воспалителни својства и стимулира создавање на колаген. Екстрактот од невен има придобивки за оштетена кожа, кожа изложена на сонце и неповолни околински услови.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.