SkinDivision ILLUMINATING BALM ИЛУМИНИРАЧКИ ХАЈЛАЈТЕР ЗА ЛИЦЕ

Со мирис на свежи, млади кокоси, овој кремав, бисерен илуминирачки балсам дава природен сјај со топла нијанса која ласка на секој тон кожа. Богат со состојки кои ја збогатуваат кожата како маслинов сквалан, органски шеа путер и кокосово масло, завршено со мешавина од беж и дијамантен микашист, формулата има висока способност за мешање која прекрасно се нанесува за мазен, прозрачен финиш кој нема да суши и да распукува.

1,245 ден

Опис

КОКОСОВО МАСЛО:Богато масло со одлични хранливи и омекнувачки својства за кожата. Содржи витамин Е и протеини кои додаваат на хранливите придобивки.
ШЕА ПУТЕР: Добиен од јатките на дрвото Вителарија, овој мек растителен путер и помага на кожата да ја задржи својата влажност. Длабинско ја храни кожата без да остави мрсно чувство.
МАСЛИНОВ СКВАЛАН: Скваланот е безтежинско, мега-хидратантно масло со високи перформанси, кое непосредно хидрира, истовремено задржувајќи ја есенцијалната влажност.
ДИЈАМАНТЕН МИКАШИСТ: Обезбедува секси, природен сјај со топла нијанса која ласка на секој тон кожа.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.