SkinDivision RESCUE СМИРУВАЧКИ СПРЕЈ ЗА ЛИЦЕ

Смирува иритирана кожа и ревитализира со сјај, со органската вода од роза и алое вера сок кои хидрираат и оставаат чувство на свежина и будност. Независно дали ќе се прснете за хидрирачки boost или во текот на денот за да освежите, овој спреј помага да се живне дехидрираната кожа во било кое време, било каде. Ултра-хидратантното алое и помага на кожата да задржи влажност, додека вкусната вода од дамасканска роза го третира црвенилото, смирува иритации, тонира и прочистува. Користете на чиста кожа за да тонирате и да го подготвите лицето за остатокот од вашата рутина и/или прснете врз вашата шминка за да ја сетирате и да додадете освежителен сјај. Се вклопува секаде во вашата рутина за нега/живот – не постои лошо место или време за прснување.

1,285 ден

Опис

АЛОЕ ВЕРА СОК: Сокот од алое вера листови ја смирува кожата и помага да се одржи здрав баланс на влажност.
ВОДА ОД РОЗА: Сакана поради својот хармоничен мирис и ценета поради нејзиното освежително дејство на кожата, се бори со стареење на кожата, дава измазнување и ослободува од црвенила.
ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА: Одличен за дехидрирана кожа благодарение на неговите хидратантни својства, а за мрсна кожа благодарение на неговите адстрингентни својства.
ПРОВИТАМИН Б5: Пантенолот е есенцијална состојка за убава кожа. Има природни навлажнувачки, смирувачки, заздравувачки и регенерирачки својства.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.