НА ПОПУСТ
ЗАШТЕДИ 5%

SMARTRIKE SPLASH GREEN 3 во 1 Трицикал

Трицикл за бебиња SMART TRIKE  нов уникатен трицикл 3 во 1 за деца од 10 месеци  до 3 години. Родителите маневрираат  многу лесно со трициклот SMART TRIKE. 

Лесно управување на допир; само допрете ја матичната рачка и трик и интуитивно почнува да се движи во насока каде што сакате да одите. Кој го контролира трициклот? Вие или вашиот мал авантуристи? Одлучете во моментот; притиснете го црвеното копче на калдрмата на предните тркала и извртете го тркалото 180 ° за да ја префрлите  контролата. Помага во развој на клучни развојни вештини кај вашето малечко, како што се моторната функција, самодовербата и љубопитноста. Различни безбедносни карактеристики, вградениот безбедносен ремен во форма на буквата Y со меко перниче на заштитната обезбедува удобно и безбедно возење. крошна со можност за проширување, шипка за безбедност и педали што не се лизгаат, сите ќе обезбедат безбедно и безгрижно возење за двајцата.

На 10 месеци бебето безбедно седи на лежечкото место и  со стапалата ги допира потпирачите.

На 24 месеци, детето почнува да учи со употреба на педали со помошни тркала .

За да на 30 месеци ќе ја извадите рачката на воланот, затворете го безбедносниот спој и претворете го во независен трицикл што детето ќе го вози.

7,337 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.