SNOW CLADONIA AGE-DEFYING НОЌНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ 50 мл

760 МКД

Цена со 18% ДДВ.

Баркод: 4743318118888
ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 

Затегнување и подмладување за сите типови на кожа!

Оваа ноќна крема го подобрува еластицитетот на кожата, активира природен процес на регенерација, зајакнувајќи ги контурите на лицето и намалувајќи ги брчките.

Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста.

Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високиот процент на уникатната усниска киселина. Хидролатот од органски Сибирски мов ја подмладува и затегнува кожата, и го успорува формирањето на фини линии. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чиста кожа. Погодна за секојдневна употреба.

760 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.