SNOW CLADONIA ANTI-GRAVITY СЕРУМ ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ НА ЗРЕЛА КОЖА 15 мл

Овој органски серум, базиран на органски хидролат од Сибирски мов, длабински ја хидрира кожата, ефективно помага во нејзиното затегање, а ги редефинира и контурите на лицето.

Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста. Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високиот процент на уникатната усниска киселина. Хидролатот од органски Сибирски мов ја подмладува и затегнува кожата, и го успорува формирањето на фини линии. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.

 

20,2% состојки од органско потекло

98,7% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

KАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чиста и сува кожа. За најдобри резултати, по серумот нанесете дневна, или ноќна крема. Добро протресете пред употреба.

 

 

760 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.