SNOW CLADONIA ДНЕВНА КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ СО SPF 15- 50 мл

Нашата дневна крема за лице од Сибирски мов, е специфично создадена за ефективна нега на зрела кожа. Сибирскиот мов кој останува зелен и во текот на најтешките Сибирски зими, ја содржи уникатната усниска киселина, која прави магија на вашата кожа. Заедно со SYN-AKE и SYN-COLL комплекси за против стареење, помага да се регенерира кожата и стимулира колагенската синтеза. Природниот VITAGENYL и дава на вашата кожа мазна структура и еластицитет, додека екстрактот од Сибирска Оскоруша и органското масло од Пченица ја смируваат и оздравуваат кожата. SPF-15 ја заштитува кожата од дехидратација од штетните УВ сончеви зраци. Ден по ден, вашата кожа ќе стане посјајна и видливо помлада.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете наутро на чисто лице, избегнувајќи го пределот на очите и устата. Погодна за секојдневна употреба.

1,025 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.