SNOW CLADONIA FIRMING НОЌНА МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ 50 мл

Оваа маска, базирана на хидролат од огрански Сибирски мов, му помага на природниот процес на репарација на кожата, додека спиете. Ја затегнува и омекнува кожата, подобрувајќи го нејзиниот тен.

Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста.

Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високата содржаност на уникатната усниска киселина. Хидролатот од органски Сибирски мов помага да се подмлади и затегне кожата, и го успорува создавањето на фини линии.

Органското Сибирско масло од бор, уникатен природен извор на поли-незаситени киселини, витамини Е и Ф, ја храни и омекнува кожата.

Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, зголемувајќи ја незината цврстина и еластичност. Витаминот Е е моќен антиоксидант, кој помага во успорувањето на процесот на стареење на кожата.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете еднаков слој на чиста и сува кожа. Не се измива.

765 ден

Опис

Fresh Tuva билките имаат моќни својства. Ние ги добиваме екстрактите за 6 часа после нивното собирање и сме внимателни во зачувувањето на нивната дива чистота.

Адаптогени се уникатни билки кои преживуваат – 50 степени и сурови Сибирски ветери. Како резултат на тоа, тие поседуваат ретки квалитети, се користени терапевтски, нудат чудесна грижа за кожата и имаат својства што ја презентираат убавината.
20,3% состојки од органско потекло

98,8% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.