SNOW CLADONIA LIFTING КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА 30 мл

Затенување и подмладување за секој тип на кожа! Оваа крема ја затегнува деликатната кожа околу очите, спречува формирање на фини линии и го подобрува нејзиниот еластицитет.

Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста.

Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високиот процент на уникатната усниска киселина.

Хидролатот од органски Сибирски мов ја подмладува и затегнува кожата, и го успорува формирањето на фини линии.

Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата.

Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет.

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и нежно масирајте на делот под очите и на очните капаци и оставете го да делува.

780 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.