Sumatra Друштвена игра

  • Број на играчи: 2-5
  • Времетраење:  45 мин
  • Вoзраст: 8+
  • Издавач: Ludonova 

2,490 ден

Опис

Придружете се на оваа експедиција и ќе имате незаборавна можност да ја истражувате Суматра, од врвот на нејзините величествени вулкани до длабочините на нејзината тропска прашума. Најдете ги најегзотичните животни и најбујните цвеќиња и откријте ја бескрајната разновидност на култури што коегзистираат на најголемиот остров во Индонезија. Вашата експедиција тргнува со мисијата да напише тетратка за патување што ќе помогне да се подигне свеста за еден од најбогатите екосистеми во светот.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.