SVcareblends Масло за брада лаванда

Lavander масло за брада со мирис на лаванда.
Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење. Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето. Воедно ја негува и храни кожата на лицето.
Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното.
Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси. Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.
Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, лаванда масло, витамин Е.

700 ден

На залиха

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.