SVcareblends CALM крема за бричење

Кремата ја штити кожата од иритации и исекотини. Нанесувањето на кремата за бричење, прави убав спој на кожата и влакното и со самото тоа, го омекнува влакното и го подобрува лизгањето на жилетот со тоа што се постигнува совршено бричење.
Чистите есенцијални масла од лаванда, чајно дрво и иланг иланг се познати по тоа што имаат антифугални и антиинфламаторни својства, помагаат во чистење на кожата и намалување на црвенилото и иритацијата.

  • Како се користи:
    Доколку имате многу остра и јака брада, пред бриччење пожелно е да го измиете лицето со топла вода. На тој начин влакното дополнително омекнува и бричењето е многу полесно. На малку влажно лице земете од кремата со суви раце (кремата не се користи додека се туширате) и намачкајте на лицето така што влакното да биде покриено со крема. Потоа почнете со бричење.
    По бричењето нанесете CALM балсам за после бричење или пак CALM

900 ден

Опис

Како и сите наши останати производи, така и оваа крема за бричење е направена исклучиво од природни состојки, без хемиски додатоци, бои, мириси и парабени.
Правени во мали количини и на секој еден производ посветено многу љубов и внимание.
Оваа крема за бричење е погодна дури и за најосетливата кожа на лице.
Природните состојки како што се шеа путер, какао путер, кокосово масло, масла од јојоба, бадем, арган, авокадо, рицинусово, сусамово, сончогледово и маслиново, природна сапунска база, во овој производ ќе овозможат вашата кожа на лице да остане хидрирана, мека и мазна.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.