sVcareblends DEEP SLEEP PILOW MIST Освежувач за постелнина

750 ден

На залиха

Опис

Освежувач за постелнина (спреј кој придонесува за подобар сон)
Кога ќе започнете да ја внесувате работата и целата технологија во спалната соба, како што е овој период сега кога сите сме со работа од дома, мозокот престанува да мисли дека спалната соба е само за спиење и процесот на заспивање станува потежок. Ако веќе сте паднале во оваа стапица, но барате излез, еден одличен начин да му кажете на телото дека е време за спиење е да користите спреј за перница од есенцијално масло.

Есенцијалните масла можат да бидат многу релаксирачки и е утврдено дека одредени мириси предизвикуваат смиреност и релаксација. Кога рутински ќе започнете со употреба на спреј за перница од есенцијално масло, тоа ќе ви помогне да се опуштите и да го исфрлите стресот акумулиран во текот на целиот ден.
Кога ќе почнете да ги доживувате придобивките од подоброто спиење, ќе забележите значително зголемена енергија и намалена мозочна магла во текот на денот.

Едно од најчесто користените есенцијални масла е лавандата. Мирисот на лаванда е привлечен и релаксирачки, но здравствените придобивки се уште позначајни. Го ублажува стресот и вознемиреноста. Дополнително, забележано е за неговата способност да го подобри квалитетот на спиењето.
Етеричното масло од Бергамот ќе помогне во олеснување на напнатоста со зајакнување на расположението. Кога умот ќе може да се смири и да се ослободи од стресните мисли, доаѓа до побрзо заспивање и длабок сон.
Ванила, исто така, има долга историја на употреба за својства за релаксација и олеснување на стресот. Откриено е дека ја намалува хиперактивноста и немир, го смирува нервниот систем и го намалува крвниот притисок. Мирисот на ванила носи чувство на удобност и пријатност, што го прави совршен мирис за вашиот спреј за перници.

Едноставно распрскајте неколку пати пред легнување на перницата, на вашата прекривка или во воздух и потоа само уживајте во длабокиот сон.

Нарачајте го нашиот #PillowMist уште веднаш и дозволете си квалитетен и длабок сон каков што одсекогаш сте посакувале.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.