sVcareblends Handmade Vanilla soap Шампон Сапун за брада

Сапун Шампон за брада со мирис на ванила.
Веројатно својата брада ја миете исто како и косата, со шампон за коса. Влакното на косата и брадата се различни и различно треба да се негуваат.
Косата се масти по природен пат, додека кај брадата тоа не е така. Со самото тоа шампоните за коса во својот состав имаат многу јаки хемикалии кои треба да ја нагризат таа маснотија за да се исчисти влакното. Со подолго користење на шампон за коса ја сушите својата брада и кожа, влакната почесто паѓаат, пукаат врвовите и кожата се суши и лупи.

500 ден

Само 1 останати во залиха

Опис

Поради овие негативни последици одлучивме да направиме сапун за брада од состојки кои не содржат никакви хемикалии и не ја оштетуваат кожата и влакното. Сапунот нежно чисти и го негува влакното.

Наша препорака, откако убаво ќе ја измиете брадата, нанесете од нашето масло за брада а потоа и од балсамот за брада како би и го вратиле стариот сјај и убавиот мирис.

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.