sVcareblends Moustache wax Восок за бркови

Восокот за бркови е комбинација на 100% природен пчелин восок, кокосово масло и масло од портокал. Не содржи парабен, парафин и бои.
20 мл

350 ден

На залиха

Опис

Восокот за бркови е комбинација на 100% природен пчелин восок, кокосово масло и масло од портокал. Не содржи парабен, парафин и бои.
Восокот е “Strong hold” и ќе ги држи вашите бркови на место цел ден.
Восокот е цврст, но лесно се нанесува. Не остава траги и лесно се расчешлува.
Восокот ќе ви помогне да ги обликувате, стилизирате и негувате вашите бркови.
Изгребете од восокот со ноктот, собраниот восок истопете го помеѓу палецот и показалецот (или уште подобро, користете фен како би го стопиле восокот подобро) а потоа нанесете го восокот на брковите и стилизирајте по желба.
За да го отстраните восокот од вашите бркови, капнете неколку капки од било кое наше масло за брада на палецот и показалецот, потоа поминете со прстите низ брковите и оставете го така маслото, или измијте ги брковите со нашиот сапун за брада.

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

20ml

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.