sVcareblends Ролер за брада

Овој ролер има големини на иглите од 0,30мм. Процесот не е болен, се изведува во домашни услови.
Го подобрува тонот на кожата и стимулира раст на влакно

1,500 ден

Само 1 останати во залиха

Опис

Оваа комбинација на дерма ролер и серум е неверојатна за раст на здрава брада. Овој комплет е специјално направен за подобрување на еластичноста и живоста на кожата и за стимулирање на раст на брада. Серумот е направен за да го навлажни и нахрани влакното и да промовира стимулација на фоликулите.

Ролерот го поттикнува протокот на крв на третираната област на лицето, додека пак серумот дава витамини и хранливи материи кои се потребни за раст на брадата. Многу важно е што овој серум е направен од 100% природни и органски и масла и не содржи никакви хемикалии.

Овој ролер има големини на иглите од 0,30мм. Процесот не е болен, се изведува во домашни услови.
Го подобрува тонот на кожата и стимулира раст на влакно
Безбеден и безболен процес
Стерилизирајте ја главата на ролерот во раствор со алкохол ПРЕД и после секоја употреба.
Измијте го лицето по можност со природен сапун без хемикалии, парабени и бои
Почнете да го масирате лицето со ролерот во сите правци, овој ролер неможе да ја пробие кожата. Избегнувајте употреба на ролерот во пределот кај очите и устата. На предели на лицето каде што има акни или иритација на кожата
Нанесете од серумот за раст на брада.
Користете го ролерот максимум 2 пати неделно за оптимални резултати, додека пак серумот може да се користи секој ден, 2 пати дневно, наутро и навечер. ➡️Ролерот не смее да се дели со други лица. Тое е лично ваш ролер.
Серумот е направен од исклучиво 100% природни масла, без додаток на хемикалии, парабе и вештачки бои Подготвени за нова брада?

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.