SVcareblends Шампон за брада и коса

Течен шампон и кондиционер за коса и брада на база на масла кои го негуваат, омекнуваат
и хранат, а воедно и спречува опаѓање на влакното.
Збогатен со рицинусово, арганово, бадемово, јојоба масло, масло од авокадо, амла масло,
капки од коприва, витамини А, Б, Д, Е и есенцијални масла од лаванда, портокал, лимон,
лимонова трева и рузмарин.
Маслото го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење.
Есенцијалните масла од лаванда и рузмарин, како и природниот витамин Е по своите
својства се познати како масла кои поттикнуваат раст на влакното, а воедно спречуваат
опаѓање.

700 ден

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

100 мл

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.