sVcareblends Масло за брада ванила TOBACCO

Tobacco ванила масло за брада со мирис на тутун и ванила. Го негува и храни влакното на брадата, спречува кршливост, сувост и првутење. Ја намалува иритацијата на кожата, црвенилото и чешањето и воедно ја негува и храни кожата на лицето. Додатокот на природен витамин Е го поттикнува и растот на влакното. Маслата во својот состав содржат 100% природни и органски состојки бездодатоци на вештачки бои, парабени и мириси. Не содржат палмино масло што дополнително ги прават и вистински пријатели на природата.

Состав: кокосово, рицинусово, јојоба, арган, бадем, маслиново, сусамово, сончогледово, есенцијални масла од тутун и ванила, витамин Е.

700 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.