sVcareblends Масло за брада ванила

Медицинските експерименти покажале дека мирисот на ванила го намалува стресот и анксиозноста, а воедно делува смирувачки. Мирисот на ванила кај многу од нас знае да повлече многу позитивни асоцијации од детството.
Направено од 100% природни ладноцедени органски масла, без парабен, го хидрира влакното и го прави здраво. Ги спречува кршливоста на влакната, првутењето и сувоста на кожата.
Витаминот Е кој го содржи маслото во себе го поттикнува растот на влакното, 100% е природен и го забавува стареењето на кожата.
Се користи за секоја должина на коса и брада. Од најкратка па до најдолга.
Ја прави брадата уредна, мека и мазна.
Да се чува на собна температура и да не се изложува на сонце.
Маслото е термолабилно.
Пред употреба да се протресе.

700 ден

Опис

 

Дополнителни информации

Пакување (ml, l)

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.