TALISKER STORM Виски

Создаден на почетокот на 2013 година, Talisker Storm ги има сите топли и зачадени карактеристики препознатливи во стандардниот Talisker 10YO, но со уште поинтензивни чадливи ноти, повеќе зачини и побогат вкус.

  • Мирис: Богат со неочекувани ноти на мед пред да дојде интензивниот мирис на чад.
  • Вкус: Првично на мед кој постепено се претвара во чадлив вкус со примеси на ванила и зачини. На крајот повторно станува благ со неочекувани ноти на овошје.
  • Завршеток: Долг завршеток кој започнува со вкус на зачини, а завршува со ароми на јагода.

700ml

3,200 ден

Рецензии

Сѐ уште нема препораки за овој производ.

Само логираните корисници кои го купиле овој производ можат да остават препорака.